مشخصات فردی و زندگینامه
نام:مهدی
نام خانوادگی:کهنوجی
پست الکترونیک:kahnoo_m@yahoo.com
نخصص ها:فلسفه ، اخلاق و عرفان

زندگی نامه

اینجانب تحصیلات حوزوی خود را از سال 1363 در حوزه علمیه کرمان آغاز کردم. پس از اتمام  برخی از دروس مقدمات در سال 1365 به شهر مقدس قم شهر کریمه اهل بیت (س) مشرف شده و در حوزه مقدس علمیه قم به ادامه تحصیلات حوزوی مشغول شدم. در همان سال به علت احساس نیاز، به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شده و در عملیات های کربلای 4 و 5 شرکت نمودم.

 فراگیری دروس کلاسیک و آموزش عالی را بعد از موفقیت در امتحانهای کتبی پایه 10 حوزه از سال 1373 در رشته «فلسفه» آغاز کرده و به توفیق خداوند متعال پیوسته در این رشته مشغول بوده و در سال  1386از رساله دکتری تحت عنوان «هستی شناسی از دیدگاه افلوطین و صدر الدین قونوی» به راهنمایی استاد معظم غلامرضا اعوانی دفاع کردم.

مقاطع تحصیلی کارشناسی, کارشناسی ارشد ودکترا را  به ترتیب: در«دانشگاه تهران(پردیس قم)»، «تربیت مدرس تهران» و «علوم و تحقیقات تهران» به اتمام رساندم.

  در مدتی که مشغول به تحصیل بودم با «دایرة المعارف علوم عقلی اسلامی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)» از سال 1378 همکاری پیوسته داشته و در پنج سال اخیر در گروه «تربیت محقق عرفان اسلامی» پذیرفته شده و پس از گذراندن بیش از 80 واحد عرفان نظری اسلامی، در سال 1391 از پایان نامه خود تحت عنوان «چینش نظام هستی از دیدگاه سعید الدین فرغانی» به راهنمایی استاد معظم سید یدالله یزدانپناه دفاع کردم.

تدریس خود را در مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی همچون مدرسه علمیه کرمانیها، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، دانشگاه آزاد کرج و قم، دانشگاه پیام نور قم و دانشگاه شهید باهنر کرمان (طرح ضیافت اندیشه اساتید)، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره (شعبه کرمان)،  از سال 1381 آغاز نموده و تا کنون ادامه داشته است.